Jaka praca dla niepełnosprawnych?

Osoby niepełnosprawne z wiadomych przyczyn mają zdecydowanie mniejsze szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy, ale nie oznacza to wcale, że stoją na straconej pozycji. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na jakie stanowiska pracy mogą liczyć osoby niepełnosprawne.

Telepraca

W dzisiejszych czasach osoby niepełnosprawne mają duże szanse, aby znaleźć ciekawą robotę w telepracy. Mowa tutaj nie tylko o telemarketerach, ale również o konsultantach, doradcach internetowych i operatorach. Bialystok.today praca  dla niepełnosprawnych czeka także na stanowiskach związanych z branżą IT, która w Polsce rozwija się bardzo szybko. W chwili obecnej największe zapotrzebowanie jest nie tylko na programistów i grafików komputerowych, ale również na copywriterów i specjalistów od marketingu internetowego. Sporą zaletą sektora IT jest to, że większość zadań można wykonać bezpośrednio na komputerze bez potrzeby wychodzenia z domu, dlatego też jest to idealna praca dla osób niepełnosprawnych.

Praca w handlu

Bardzo duże braki kadrowe ma także sektor handlu, dlatego tutaj również osoby niepełnosprawne mogą liczyć na zatrudnienie. Najwięcej ofert pracy dotyczy oczywiście stanowisk kasjera lub sprzedawcy. W Polsce coraz więcej osób dokonuje zakupów za pośrednictwem Internetu, dlatego też na zatrudnienie mogą liczyć osoby, które są w stanie obsługiwać systemy CMS sklepów online albo aukcji internetowych. Ofert pracy w sektorze handlu jest naprawdę bardzo wiele, dzięki czemu każdy odnajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *